Reklama

Znikają kolejne lokale gastronomiczne z Wielkopolskiej mapy. Ten kultowy bar istniał ponad 13 lat. "Było nam bardzo miło Was gościć"

fot. Google street view
fot. Google street view

Chodzi o bar mleczny działający od 2010 roku przy Bednarskim Rynku w Gnieźnie.

Jak informuje gniezno24.com, na drzwiach lokalu pojawiła się karteczka pożegnalna dla klientów - Dziękujemy za wspólne 13 lat, za wszystkie opinie i ciepłe słowa, za to, że byliście z nami w tych trudnych czasach. Było nam bardzo miło gościć Was wszystkich. Życzymy dużo zdrowia - brzmiała treść karteczki.

W google "Bar mleczny" posiada notkę "Zamknięte na stałe". Lokal cieszył się bardzo dobrymi opiniami klientów - Smaczny domowy obiad za naprawdę małe pieniądze, blisko katedry. Placki ziemniaczane bardzo dobre. Polecam, Turysta z Mazowsza - to tylko jedna z licznych, pozytywnych opinii "Baru mlecznego" w Gnieźnie.

Redakcja epoznan.pl wielokrotnie informowała o lokalach gastronomicznych na terenie Poznania, które z powodów ekonomicznych musiały zamknąć swoją działalność. Klientelę straciły również restauracje znajdujące się bezpośrednio na Starym Rynku. Właściciele nieistniejących już restauracji informowali, że główną przyczyną braku klientów był trwający remont Starego Rynku.

Problem jednak dotyka całej Polski. W Trójmieście z powodu wysokich rachunków za prąd i ogrzewanie zniknęła duża ilość lokali gastronomicznych. Z racji wielkości i nasycenia rynku najwięcej restauracji zamyka się w Gdańsku. Są wśród nich zarówno rozpoznawalne marki działające w ścisłym centrum miasta, jak i niewielkie osiedlowe lokale. Od początku roku z gastronomicznej mapy Trójmiasta zniknęło wiele lokali, w niektórych zaś zaszły poważne zmiany - informował portal trojmiasto.pl na początku 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro