Reklama
Reklama

Nie żyje ceniony pedagog. "Wizjoner, wychowawca pokoleń dzieci niewidomych"

fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach
fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach

Marek Jakubowski od lat związany był z Ośrodkiem dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

To właśnie szkoła poinformowała o śmierci swojego pracownika. - Z rozdartymi z bólu sercami, dzielimy się wiadomością o nagłej śmierci MARKA JAKUBOWSKIEGO "KUBY"- najlepszego z najlepszych, niezastąpionego. Wizjonera, tyflopedagoga, inicjatora tysięcy działań, wychowawcy pokoleń dzieci niewidomych, nauczyciela, człowieka zawsze gotowego do pracy na rzecz środowiska osób niewidomych, skromnego, dobrego człowieka i naszego serdecznego przyjaciela, który sercem i duszą związany był z Ośrodkiem dla Dzieci Niewidomych w Owińskach - podała placówka. - Odejście "Kuby" to dla nas i całego środowiska osób z dysfunkcją wzroku w Polsce i na świecie, ogromna strata i bardzo bolesne doświadczenie. Dziś nasze współczucie kierujemy do wszystkich , których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku - dodała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Marek Jakubowski przez lata pracował na rzecz osób niewidomych. To właśnie on wpadł na pomysł utworzenia Biblioteki Zapachów, o której otwarciu pisaliśmy na epoznan.pl w lutym. - Gdy dzieci były przez rok na edukacji zdalnej, wymyśliliśmy, że będziemy wysyłać im różnego rodzaju materiały z naszego ogrodu w celu rozpoznawania, zabawy, ale też edukacji. Uczniowie zaczęli przysyłać nam zapachy ze swoich domów. I taka na początku przedziwna zabawa przerodziła się w ideę stworzenia miejsca edukacyjnego - mówił Jakubowski. Dziś biblioteka składa się z tysięcy zapachów uzbieranych dzięki zaangażowaniu ludzi z różnych stron świata.

Na Facebooku utworzono grupę dla osób, które chciałyby napisać kilka słów o zmarłym. Powstała TUTAJ. Już pojawiło się tam wiele wzruszających postów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro