Reklama
Reklama

Wyjątkowy pociąg odjedzie z Poznania Głównego na Paradę Parowozów. Wstęp do Parowozowni w tym roku biletowany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dawid Lewek / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dawid Lewek / archiwum

Skład przygotowało POLREGIO.

Już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się Parada Parowozów w Wolsztynie. Z tej okazji POLREGIO przygotowało specjalne połączenie pomiędzy Poznaniem i Wolsztynem. Pasażerów zabierze z Poznania pociąg, w skład którego wchodzić będą historyczne wagony piętrowe oraz wagon barowy cafeREGIO. - Bilety na sentymentalną podróż okazjonalnym składem wagonowym są dostępne w promocyjnej cenie: 10 zł w jedną stronę - podaje przewoźnik. Można je nabyć w aplikacji POLREGIO.

Pociąg wyrusz z Poznania o 9.00 rano w sobotę i o 10.27 będzie w Wolsztynie. Powrót do Poznania zaplanowano na 18.08 - skład dojedzie do naszego miasta o 19.44.

W tym roku wstęp do Parowozowni w Wolsztynie będzie biletowany. Organizatorzy tłumaczą wprowadzenie opłaty zaostrzonymi warunkami bezpieczeństwa i ogrodzonym terenem. Bilety normalne będą kosztować 40 złotych, a ulgowe 20 złotych. - Pozostała przestrzeń torowiska, gdzie można oglądać Paradę Parowozów, jak również dostęp do strefy promocyjnej i gastronomicznej pozostaje bezpłatny - zaznaczają.

Sama Parada Parowozów jest zaplanowana na 13.45. Potrwa do 15.10. O 21.30 odbędzie się natomiast widowisko multimedialne "Światło, para, dźwięk".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro