Reklama

Znane są już cztery pytania referendalne

fot. Maciej Kopiński / archiwum
fot. Maciej Kopiński / archiwum

Referendum ma się odbyć 15 października, wraz z wyborami parlamentarnymi.

W poniedziałek Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podał, jak będzie brzmiało czwarte pytanie do Polaków w referendum planowanym na październik. - Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? - to pytanie zadane przez Błaszczaka.

Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość ujawniło trzy pozostałe pytanie. Oto one: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Choć początkowo pojawiały się informacje, że referendum będzie się składać z maksymalnie czterech pytań, PiS nie podaje czy pytanie zadane przez ministra Błaszczaka jest ostatnim. W sieci już pojawią się natomiast informacje na temat tego, jak nie brać udziału w referendum. Specjaliści wyjaśniają, że najlepiej odmówić przyjęcia karty referendalnej. Nie wystarczy jednak powiedzieć komisji, że jej się nie chce - musi się pojawić właściwa adnotacja na ten temat w dokumentach. Potwierdzając odbiór kart do głosowania w wyborach parlamentarnych można więc dopisać, że nie odebrało się karty referendalnej. Może to także zrobić członek komisji.

Czy weźmiesz udział w referendum organizowanym przez PiS?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro