Reklama

Wiadukt pod Poznaniem zostanie rozbudowany. Ruszają prace i utrudnienia!

fot. GDDKiA Poznań
fot. GDDKiA Poznań

Prace będą prowadzone w Swarzędzu.

Jak informowała na początku roku Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu, kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi. Prace miały ruszyć w maju, jednak w ostatniej chwili przerwano je ze względu na wycinkę drzew, która nie mogła się odbyć we wskazanym terminie. Wówczas poinformowano, że prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Tak też się stało.

"Od 16 sierpnia ruszamy z pracami przygotowawczymi związanymi z rozbudową wiaduktu w ciągu DK92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu. Właściwe prace, dotyczące realizacji zadania, planujemy rozpocząć 1 września" - informuje GDDKiA.

"W pierwszym etapie wprowadzimy tymczasową organizację ruchu, polegającą na wyłączeniu pasów szybkich. Pozwoli to na montaż ścianek szczelnych w pasie rozdziału. Następnie rozpoczniemy planowaną wycinkę drzew, kolidujących z inwestycją. Kolejnym etapem będzie przeniesienie ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania, co umożliwi rozbiórkę ustroju nośnego na drugiej jezdni" - przekazano.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu przekazuje, że tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała od 17 sierpnia. "Ruch zostanie poprowadzony w obu kierunkach po jednym pasie jezdni na wysokości wiaduktu nad ul. Piaski" - czytamy w komunikacie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro