Reklama
Reklama

Miasto rozda stypendia dla przyszłych studentów

Chester | fot. archiwum

Urząd Miasta Poznania bedzie wspierał utalentowanych i najzdolniejszych maturzystów z całej Polski. Miasto już po raz drugi ogłosiło nabór na Stypedystów Miasta Poznania wśród laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Jedynym warunkiem do otrzymania stypendium jest deklaracja podjęcia studiów oraz tytuł laureata olimpiady.

Urząd Miasta rozesłał juz plakaty informujące o programie stypendialnym oraz foldery akademickie do prawie dwieście szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce zawartych w rankingu Rzeczpospolitej i do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Poznaniu. Ogłoszenia o naborze ukazały się także w prasie i internecie.


O stypendium na rok akademicki 2009/2010 mogą starać się laureaci wszystkich olimpiad przedmiotowych oraz finaliści olimpiad: astronomicznej, biologicznej, chemicznej, elektrycznej i elektronicznej Euroelektra, fizycznej, geograficznej i nautologicznej, informatycznej, matematycznej oraz języka łacińskiego. Potencjalni stypendyści otrzymują od Prezydenta Poznania list gratulacyjny z zaproszeniem do studiowania w Poznaniu, "indeks poznański" przedstawiający poznańskie uczelnie oraz folder - informator akademicki. Miasto wysłało już ponad 500 takich listów.

Stypendia Miasta Poznania przyznawane są na jeden rok akademicki - od października do czerwca. O tym, kto zostanie Stypendystą Miasta Poznania decyduje prezydent miasta, wspólnie z Radą Zarządzającą Programu "Akademicki Poznań". W skład Rady wchodzą czołowi przedstawiciele poznańskiego środowiska akademickiego, reprezentujący różne dziedziny naukowe. Radzie przewodniczy prof. dr hab. Andrzej B. Legocki z PAN.

Wnioski można składać do dnia 20 czerwca każdego roku w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro