Reklama
Reklama

Kontrole na Ławicy. Kilkunastu Gruzinów przebywało w Polsce nielegalnie

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W ostatnich dniach funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali dwudziestu Gruzinów, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. 15 przypadków dotyczy Poznania.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy podczas odprawy granicznej samolotów rejsowych do Gruzji w dniach 5 i 8 sierpnia, skontrolowali dokumenty czternastu Gruzinów, którzy jak się okazało, nie opuścili terytorium Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu ich pobytu, bez konieczności posiadania wizy. "Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt w Polsce, obywatele Gruzji otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu i zezwolono im na wylot do kraju pochodzenia" - informuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ponadto 5 sierpnia poznańscy funkcjonariusze SG przyjęli od policjantów 25-letniego obywatela Gruzji, który nie wykonał decyzji nakazującej powrót. "Cudzoziemca zatrzymano i sprawdzono w systemach informacyjnych Straży Granicznej. Potwierdzono aktualność wydanej we Francji decyzji nakazującej powrót. Cudzoziemca pouczono o konieczności niezwłocznego opuszczenia terytorium państw strefy Schengen" - dodaje rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
49.33 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro