Reklama

Stacja benzynowa z Kościelnej zniknie do końca roku

fot. RO Jeżyce
fot. RO Jeżyce

O tym, że zostanie zlikwidowana, informowaliśmy już wiosną.

W kwietniu zapytaliśmy w PKN Orlen, czy prawdą jest, że stacja ma zostać zlikwidowana. - Potwierdzamy, że stacja ORLEN przy ul. Kościelnej w Poznaniu jest przeznaczona do zamknięcia, z powodu wypowiedzenia przez władze miasta umowy dzierżawy tego terenu. Nie możemy jednak na razie potwierdzić ostatecznego terminu zakończenia działalności tej stacji - wyjaśniono nam.

Teraz Rada Osiedla Jeżyce poinformowała, że stacja zostanie zamknięta do końca roku. - Na owalnicy ul. Kościelnej na zlecenie koncernu PKN ORLEN trwają badania gruntu w obrębie zbiorników. Stacja paliw do końca tego roku opuści to miejsce i do tego czasu jest zobowiązana do rekultywacji tego terenu. Następnie już prosta droga do przywrócenia zieleni - napisali osiedlowi radni na Facebooku.

Przypomnijmy, że w marcu miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie koncepcji projektowej dla zagospodarowania przestrzeni między jezdniami ulicy Kościelnej na Jeżycach. Ma to być estetyczny zieleniec i miejsce rekreacji.

To kolejny raz, gdy miasto bierze się za zagospodarowanie tego rejonu Poznania. Pierwszy konkurs odbył się w 2018 roku i brali w nim udział studenci. - Propozycje studentów były bardzo ciekawe, jednak na etapie opracowywania dokumentacji projektowej okazały się niemożliwe do realizacji - podkreśla Weronika Sińska-Mikuła, kierownik Oddziału projektów śródmiejskich Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. - Ponadto zależało nam na tym, by w jak najszerszym stopniu uwzględnić kwestie związane z retencją wody. W związku z tym wykorzystanie koncepcji z 2018 roku byłoby trudne. To ważny teren w centrum miasta, który na pewno będzie ciekawym wyzwaniem dla projektantów.

Wybrany wykonawca nie tylko będzie musiał przygotować koncepcje i projekt budowlany, ale też jego zadaniem będzie uzyskanie wszelkich zgód i decyzji umożliwiających prowadzenie robót budowlanych w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro