Reklama

Wiadomo, kiedy ruszy drugi etap prac na węźle Poznań Zachód. Jeszcze większe utrudnienia!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Drogi zjazdowe z autostrady na S5 i S11 zostaną zamknięte 20 sierpnia.

Właśnie 20 sierpnia zakończy się pierwsza etap remontu i rozpocznie drugi. - Po zakończeniu prac na drogach wjazdowych na autostradę w obrębie węzła Poznań Zachód, roboty przeniosą się na jezdnie zjazdowe z autostrady. W związku z tym zamknięte dla ruchu zostaną łącznice zjazdowe. Dla kierowców podróżujących autostradą i chcących zjechać z niej na trasy S5 lub S11 zostaną wytyczone objazdy - informuje Autostrada Wielkopolska.

Oto objazdy, jakie przygotowano dla kierowców:

- Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Września, DK 92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.

- Dla kierowców jadących z kierunku Warszawy i chcących zjechać z A2 w kierunku Wrocławia, objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW 311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

- Dla kierowców podróżujących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Buk, DW307 do węzła Ławica i dalej trasę S11 do Piły.

- Dla kierowców jadących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Wrocławia objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia

- Dodatkowo kierowcy jadący z kierunku Katowic (S11) i chcących jechać w kierunku Piły objazd zostanie wytyczony na Węźle Poznań Krzesiny, ulicami Poznania (Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Prymasa Augusta Hlonda do DK 92 i do Węzła Tarnowo Podgórne na S11, lub autostradą do węzła Poznań Komorniki, dalej ulicami Poznania (Głogowską, Władysława Reymonta, Św. Wawrzyńca) do DK 92 i dalej do węzła Tarnowo Podgórne.

20 sierpnia otwarta zostanie większość łącznic wjazdowych na autostradę z jednym wyjątkiem. - Dla kierowców podróżujących w kierunku Świecka z tras S5 i S11 zostanie wytyczony objazd przez węzeł Komorniki. Oznacza to, że kierowcy jadący trasą S11 lub S5 będą mogli włączyć się do ruchu na A2 na węźle Poznań Zachód w kierunku Warszawy i na węźle Poznań Komorniki zawrócić w kierunku Świecka.

Łącznice zjazdowe na A2 mają być remontowane przez około 2 tygodnie. Wszystko zależy jednak od pogody.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro