Reklama
Reklama

W nocy wyłączą napięcie w sieci trakcyjnej w centrum Poznania. Objazdy tramwajowe do wtorku!

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Długi weekend zostanie wykorzystany do przeprowadzenia prac trakcyjnych w rejonie Okrąglaka i na Świętym Marcinie.

Jak informowaliśmy już epoznan.pl, zmiany wynikają z konieczności podłączenia nowej sieci trakcyjnej z przebudowywanej ulicy Gwarnej do już funkcjonującej sieci. - Ze względów bezpieczeństwa nie można wykonywać takich prac przy działającej sieci, dlatego w trakcie robót nie mogą tam jeździć tramwaje - podają urzędnicy.

Zgodnie z harmonogramem napięcie zostanie wyłączone w nocy z piątku na sobotę, a powróci w nocy z wtorku na środę. - Termin został wybrany właśnie ze względu na długi weekend, by zmiany dla pasażerów korzystających z tramwajów na co dzień były możliwie najmniej dotkliwe. W tym samym czasie na słupach trakcyjno-oświetleniowych będą także montowane lampy - dodają.

- Po wyłączeniu napięcia tramwaj linii nr 16 z os. Sobieskiego skręci z ul. Św. Marcin w Towarową, nie będzie więc dojeżdżał do Al. Marcinkowskiego. Natomiast do pl. Cyryla Ratajskiego oraz do pl. Wielkopolskiego dojechać będzie można wahadłową linią nr 98 z ronda Śródka.

Szczegóły TUTAJ. Kierowcy muszą się liczyć z dwukierunkowym ruchem tramwajów pomiędzy rondem Śródka i placem Cyryla Ratajskiego (wahadło). Pojawią się tymczasowe przystanki i przejście dla pieszych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro