Reklama
Reklama

Coraz bliżej do powstania punktów hop&go w Poznaniu

fot. ZDM
fot. ZDM

Jest firma zainteresowana ich zbudowaniem.

Pod koniec lipca informowaliśmy, że miasto ogłosiło przetarg na wykonanie oznakowania punktów mikromobilności Hop&Go. Zainteresowane firmy mogły przesyłać oferty do 9 sierpnia. Jak ustaliło Radio Poznań, w przetargu pojawiła się jedna oferta. Miasto przeznaczyło na ten cel niespełna 600 tysięcy złotych i oferta mieści się w budżecie. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, wykonawca w maksymalnie 3 miesiące będzie musiał ukończyć prace.

Punkty mikromobilności Hop&Go pojawią się głównie tam, gdzie funkcjonowały stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Łącznie będą to 273 lokalizacje położone na obszarze Strefy Płatnego Parkowania oraz przy głównych trasach komunikacyjnych i węzłach przesiadkowych. Zostawimy w nich współdzielone hulajnogi i rowery.

- Zdajemy sobie sprawę, że nieprawidłowe parkowanie współdzielonych hulajnóg i rowerów jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców naszego miasta. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie ponad 270 miejsc hop&go, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu - poinformował Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro