Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak pokazuje jak wyglądały rury na Starym Rynku. "Nawierzchnia to nie wszystko"

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Remont cały czas trwa.

Od miesięcy mieszkańcy, turyści i przedsiębiorcy borykają się z problemami powodowanymi przez remont płyty Starego Rynku. Na początku sierpnia zastępca prezydenta Jędrzej Solarski w rozmowie z Radiem Poznań przyznał, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty budowlane zakończą się w listopadzie. Później odbędą się odbiory.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Remont miał trwać krócej, ale m.in. przez odkrycia archeologiczne harmonogram ulegał zmianom. Teraz Jacek Jaśkowiak pokazuje, że przebudowa płyty Starego Rynku to nie tylko wymiana nawierzchni. - Wysłużone, stare rury na Starym Rynku aż prosiły się o kompleksową wymianę. Infrastruktura podziemna była w tragicznym, zagrażającym bezpieczeństwu stanie. Warto o tym pamiętać mówiąc o kompleksowym remoncie płyty rynku w Poznaniu. Nawierzchnia to nie wszystko! - napisał w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że cała inwestycja obejmuje wymianę infrastruktury podziemnej, nawierzchni rynku, utworzenie pasażu kultury na ulicy Jana Baptysty Quadro, a także utworzenie wysp zieleni na płycie Starego Rynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro