Reklama
Reklama

Długi weekend z atrakcjami na Maltance. Będą Dni Pary

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Częstsze kursy i gość z Białośliwia.

- Kolej Parkowa Maltanka funkcjonuje codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00: w dni robocze kursy odbywają się co godzinę, a w soboty, niedziele i święta - co 30 minut. I właśnie taka częstotliwość kursów będzie obowiązywać przez cały nadchodzący długi weekend: we wszystkie dni od 12 do 15 sierpnia kursy na Maltance odbywać się będą co pół godziny. Co więcej - w sobotę, niedzielę i wtorek, czyli 12, 13 i 15 sierpnia, przejazdy będą realizowane przez dwa parowozy: Borsig Bn2t oraz Lowa - podaje MPK Poznań.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Borsig Bn2t jest najstarszą lokomotywą, która znajduje się w kolekcji Maltanki. Jest też najstarszym czynnym parowozem w kraju. Za dwa lata skończy 100 lat! Parowóz Lowa przyjedzie natomiast do naszego miasta z Wyrzyskiej Kolei Powiatowej w Białośliwiu.

- Zapraszamy jednak nie tylko na podwójne Dni Pary. Na Maltankę warto się wybrać również w poniedziałek, 14 sierpnia - wtedy służbę będą pełnić: lokomotywa spalinowa - ciemnozielona oraz "ryjek", czyli wagon MBxc1-41 wyprodukowany w 1932 roku przez warszawską wytwórnię Lilpop, Rau & Loewenstein. Obecnie to najstarszy w Polsce, czynny wagon z napędem spalinowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro