Reklama

Gdzie najchętniej rodzą Wielkopolanki? Jest najnowszy ranking

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ginekologiczno Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej FB
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Ginekologiczno Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej FB

W zestawieniu zaszły pewne zmiany.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował zestawienie obejmujące dane o porodach w Wielkopolsce w pierwszej połowie 2023 roku. - Przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku w 31 oddziałach położniczo-ginekologicznych w Wielkopolsce, odebranych zostało 13,5 tys. porodów. Patrząc przez pryzmat subregionów ponownie najwięcej porodów odebrano w najbardziej zaludnionym subregionie poznańskim, gdzie działa 12 porodówek, z czego cztery w samym Poznaniu - wyjaśnia NFZ. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku w regionie odebrano 14,9 tysiąca porodów.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Gdzie najczęściej rodzą kobiety w naszym województwie? Numerem jeden niezmiennie jest Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu, w którym w pierwszej połowie 2023 roku odebrano 2723 porody. Na drugim miejscu znalazł się SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, w którym przyjęto 958 porodów. To awans z trzeciego miejsca. Na trzecie miejsce z drugiego spadł natomiast Szpital Miejski im. F. Raszei, w którym odebrano 831 porodów.

Kolejne miejsca zajmują: szpital w Ostrowie Wielkopolskim, w którym odebrano 798 porodów, Szpital Wojewódzki w Poznaniu (696), Wojewódzki Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie (608), Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie (511), Pleszewskie Centrum Medyczne (476), Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie (449) oraz SPZOZ w Wolsztynie i Szpital Specjalistyczny w Pile (po 403 porody).

- Tym razem z pierwszej dziesiątki wypadł Szpital w Śremie, który zamykał ją za zeszły rok. Teraz znalazł się na 12. miejscu (370 porodów na półrocze). W porównaniu z poprzednim zestawieniem polepszyła się sytuacja Szpitali w Jarocinie, Grodzisku czy Szamotułach. Miejsca niższe niż ostatnio zajęły natomiast Szpitale w: Kaliszu, Trzciance, Wrześni, Kole, Kościanie, Słupcy, Turku i Obornikach - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro