Reklama

Poznań najlepszym miastem do życia w Polsce!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Czym się wyróżnia?

Zestawienie przygotował serwis businessinsider.com.pl. Wzięto w nim pod uwagę liczby dotyczące bezrobocia, wynagrodzeń, cen mieszkań, ale też dostęp do lekarzy, przestępczość i jakość powietrza w 16 miastach wojewódzkich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ranking przygotowywano na bazie danych z maja i czerwca 2023 roku, ale ma być regularnie aktualizowany. Pierwsza odsłona jest bardzo dobra dla Poznania - zdecydowanie pokonał rywali i znalazł się na pierwszym miejscu. - To jedyne miasto, które może się pochwalić obecnością w TOP10 we wszystkich sześciu kategoriach. Ma najniższe bezrobocie, mieszkańcy zarabiają sporo, jak na ceny mieszkań, a przy tym jakością powietrza ustępuje tylko takim miastom jak Opole i Gorzów Wielkopolski - czytamy w tekście.

Numerem dwa zostały Katowice, które co prawda przodują w kwestiach ekonomicznych, ale kuleją pod względem przestępczości (ostanie miejsce w rankingu). Na trzecim miejscu znalazło się Opole, które pod względem ekonomicznym wypada średnio, ale ma bardzo dobre powietrze i niską przestępczość. Ostatnie miejsce w rankingu zajął Białystok, ale niewiele lepsze są Warszawa (miejsce 14), Gdańsk (miejsce 12) czy Kraków (miejsce 11).

Co w Poznaniu wypadło najgorzej, a co najlepiej? W podziale na kategorie Poznań zwyciężył pod kątem bezrobocia - ma najniższe w Polsce. Trzecie miejsce zajął w kategorii jakość powietrza, a czwarte w średnim wynagrodzeniu. Piąte miejsce zajmuje w kategorii dostępność mieszkań, 6. w przypadku przestępczości, a dopiero 9. w kwestii dostępu do lekarza na NFZ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro