Reklama
Reklama

Poznańscy piloci F-16 przygotowują się do niecodziennego zadania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Samoloty z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego wezmą udział w tegorocznych obchodach Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

O szczegółach w rozmowie z Radiem Poznań opowiadał kapitan Robert Filipczuk, oficer prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jak podkreśla, nasze poznańskie myśliwce będą wśród 92 statków powietrznych, których udział zapowiedziano w wydarzeniu. "Będzie to przelot pojedynczych rozbudowanych formacji, ale na całość złoży się aż tyle statków powietrznych. Będziemy mogli zaobserwować na niebie wszystkie samoloty i śmigłowce, jakie aktualnie używają nasze siły zbrojne, jak również samoloty wojsk sojuszniczych. Na przykład nasze F-16 będą leciały w parze z tankowcem KC-135, który często można zobaczyć w strefach nad Polską, kiedy nasze F-16 się tankują" - przekazuje kpt. Filipczuk.

Podkreśla, że będzie to 4-5 poznańskich samolotów F-16, które w tym dniu wystartują z lotniska wojskowego w Łasku. Wcześniej odbywać się będą wspólne intensywne ćwiczenia.

Przypominamy, że w związku z wydarzeniem na drogach można spotkać liczne kolumny wojsk. Transport ma odbywać się głównie w nocy. Ponadto w poniedziałek przed południem nad Polską będzie można zobaczyć wzmożony ruch statków powietrznych. Piloci będą także realizować loty treningowe zapowiedziane w dniach od 8 do 13 sierpnia. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro