Reklama
Reklama

Są nowe informacje na temat stadionu Warty w Poznaniu

Wizualizacja | fot. Warta Poznań
Wizualizacja | fot. Warta Poznań

O inwestycji mówi się od lat.

Temat budowy ewentualnego stadionu dla Warty Poznań powraca regularnie. Warta podkreśla, że klubu nie stać na korzystanie ze Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej. Piłkarze i kibice na mecze Zielonych muszą dojeżdżać do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Grodziska Wielkopolskiego.

Pojawiły się nowe informacje w sprawie. Jak dowiedziało się Radio Poznań, Miasto nie złoży wniosku o rządowe dofinansowanie na budowę nowego stadionu Warty. Chodzi o Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy radia, miasto chce starać się w tym programie o środki na budowę nowej pływalni przy ulicy Taborowej.

"W tej chwili najwyższa możliwa kwota do uzyskania to 30 milionów złotych" - mówi cytowany przez Radio Poznań Maciej Piekarczyk z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. "Ewentualny nowy stadion Warty, z tego co wiemy w tej chwili, to na pewno rząd wielkości kilkuset milionów. Absolutnie to są wydatki, których w tej chwili samorząd poznański nie może ponieść" - dodaje.

"Władze miasta składały deklaracje, że złożą wniosek, więc zakładam, że złożą. Musimy zrobić wszystko, żeby Warta miała nowy stadion" - komentuje poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS.

"Cały czas liczymy na dotację celową ze strony rządowej. Były już przykłady innych stadionów, pan premier w Częstochowie czy Chorzowie wspierał takie budowy czy przebudowy, również rozmawiamy ze stroną rządową i liczymy na wsparcie w tym temacie" - mówi dziennikarzom członek zarządu Warty Bartłomiej Ignaszewski.

Tymczasem niedawno Warta Poznań pokazała wizualizacje planowanego stadionu. "Projekt obiektu ma być wkrótce gotowy i na jego podstawie będzie można dokonać wyceny inwestycji, a następnie ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Autorem projektu będzie firma Koszt-Bud" - przekazywali w czerwcu przedstawiciele poznańskiego klubu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro