Reklama
Reklama

Policjanci z Poznania przejęli 100 kg narkotyków wartych milion złotych. Ukryto je w podwójnej podłodze auta

fot. policja
fot. policja

Policjanci z KWP w Poznaniu od dawna prowadzą śledztwo w sprawie handlu narkotykami. Okazało się, że w proces może być zamieszany mężczyzna, który już wcześniej był karany za narkotyki i posiadanie broni, a dodatkowo na teren Wielkopolski z Holandii miała trafić duża ilość narkotyków

Zaplanowano operację zatrzymania podejrzanych i znalezienia narkotyków. W jednym z garaży na poznańskim Grunwaldzie znaleziono renault kangoo wyposażone w podwójną podłogę. Transportowano nim 100 kilogramów narkotyków - substancji psychoaktywnej 3-CMC. To klefedron. Otwarcie skrytki, w której ukryto narkotyki, było możliwe tylko przy użyciu pilota.

- Zatrzymanych zostało pięć osób. Trójka z nich usłyszała zarzuty przemytu narkotyków i handlu narkotykami. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Jedna osoba dostała poręczenie majątkowe i oddana pod dozór Policji, a pozostałe zwolniono - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Zabezpieczono nie tylko narkotyki warte na czarnym rynku ponad milion złotych, ale też mienie i gotówkę o wartości prawie 150 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 20 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro