Reklama
Reklama

Koniec ruchu wahadłowego przy węźle Grunwaldzka! Wykonawca wchodzi w ostatnią fazę prac

fot. PIM
fot. PIM

Kierowcy muszą się jeszcze liczyć z utrudnieniami, ale mniejszymi niż dotychczas.

W piątek, 4 sierpnia, zlikwidowane zostaną wahadła po obu stronach przejazdu pod torami kolejowymi na węźle Grunwaldzka. - Tak jak zapowiedziano w lipcu, po likwidacji ruchu wahadłowego wykonawca przystąpi do ostatniej odsłony prac drogowych - układana będzie ścieralna warstwa nawierzchni. Roboty te będą miały charakter dynamiczny, kolejne odcinki jezdni będą udostępniane kierowcom, gdy tylko nawierzchnia będzie gotowa. Na tempo prac wpływ będą miały warunki atmosferyczne ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej technologii robót - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po 4 sierpnia ruchu wahadłowego można się spodziewać tymczasowo na ulicach Grunwaldzkiej, Wołczyńskiej i Szarotkowej. - Ustalono z wykonawcą, że będzie układał nawierzchnię głównie poza godzinami szczytu (wieczornymi) oraz w trakcie weekendu 5-6 sierpnia, by utrudnienia były najmniejsze. Po ułożeniu nawierzchni na danym odcinku stopniowo będzie on udostępniany kierowcom. Zmiany będą miały charakter dynamiczny, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem - dodają.

W piątek zmiany zajdą też w ruchu pieszych. Dojście do peronu po stronie Poznania (w kierunku Palędzia) będzie możliwe kładką nad ulicą Grunwaldzką. - Piesi udający się na ten peron w dalszym ciągu powinni kierować się do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Piwoniowej, a następnie wzdłuż ul. Szarotkowej i pod torami dotrą do kładki nad ul. Grunwaldzką. Ze względu na trwające prace nieczynne pozostaną schody w rejonie windy.

W połowie sierpnia nowy układ drogowy ma być przejezdny w 100 procentach. Wszystkie prace związane z porządkami i odbiorami potrwają natomiast do jesieni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro