Reklama
Reklama

Pijany ojciec prowadził wózek z płaczącymi 9-miesięcznymi bliźniakami w środku. Miał 2,5 promila

fot. policja
fot. policja

Policję o sprawie poinformowali mieszkańcy Wolsztyna.

Około 20.30 we wtorek policjanci z Wolsztyna dostali informację o mężczyźnie, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy, a prowadzi wózek z dziećmi w środku ulicą Słowackiego. Na miejsce skierowano patrol. - W międzyczasie do dyżurnego docierały kolejne informacje dotyczące tej sytuacji, dzięki czemu znana była bieżąca lokalizacja przemieszczającego się mężczyzny - podaje policja. Ostatecznie mężczyznę z dziećmi znaleziono na ulicy Kusocińskiego.

- Już pierwszy kontakt z mężczyzną potwierdził przypuszczenia zgłaszających. Zatrzymany przez policjantów ojciec, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Wolsztyna, był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dzieci - jak później ustalono - 9-miesięczne bliźnięta, chłopiec i dziewczynka znajdujące się w wózku płakały, a jedno z nich leżało na brzuszku z głową poza wózkiem.

Szybko okazało się, że policjanci odnaleźli mężczyznę przy jego domu, w którym znajdował się starszy brat bliźniąt. Matki nie było w środku, rodzina nie ma informacji o tym, gdzie przebywa.

- Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny zastępczej, a zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkotestem, jakiemu został poddany wykazało 1,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,45 promila w organizmie).

Ojcu grozi kara grzywny, ale konsekwencje będą zdecydowanie poważniejsze. Informacja o zdarzeniu trafiła do sądu, który będzie teraz decydować o opiece nad dziećmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro