Reklama

Nowe mieszkania powstaną na Wildzie. Budynki połączą Górną i Dolną Wildę wypełniając niezagospodarowaną lukę

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W ramach inwestycji powstaną 3 budynki z łącznie 93 mieszkaniami.

Jesienią rozpocznie się budową inwestycji "Dolna Górna Wilda" pomiędzy ulicami Dolna Wilda i Górna Wilda. Inwestorem jest belgijska firma OKRE Development. Za projekt odpowiadała natomiast pracownia Ultra Architects. - W najnowszym projekcie architekci siegneli po zróznicowane, choc bardzo powściagliwe środki wyrazu - otwierajaca sie na Górna Wilde elewacja naroznej kamienicy jest współczesna trawestacja historycznych fasad, podczas gdy minimalistyczny, na wskroś nowoczesny front budynku zlokalizowanego od strony Dolnej Wildy harmonizuje z zielonym pejzazem rozciagajacym sie po drugiej stronie ulicy. Srodkowa, otoczona ogrodem cześc załozenia nalezy równocześnie do tych dwóch przenikajacych sie światów - wyjaśnia inwestor.

W ramach inwestycji zaplanowano zieleń. - Nieregularna bioróznorodna szachownica bedzie intrygowac zarówno widokiem z góry, jak i z poziomu człowieka. W wysokich betonowych donicach i na skarpie zostana posadzone ozdobne drzewa wielopniowe. W najwyzszym punkcie załozenia, od strony Górnej Wildy zaplanowano lokalizacje miejskiej rzezby Ziety, która bedzie widoczna dla przechodniów ulicy.

W trzech budynkach powstaną 93 mieszkania o powierzchni od 33 do 110 metrów kwadratowych. Mieszkańcy będą mogli parkować w podziemnej hali garażowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro