Reklama
Reklama

Przejścia przez remontowane torowisko na Głogowskiej niedostępne dla osób na wózkach. "Gratulacje dla osoby nadzorującej prace"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Proszę o interwencję związaną z remontem torowiska na odcinku Głogowska/Hetmańska - Górczyn. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Przejścia dla pieszych na ul. Głogowskiej na wysokości ul. Sielskiej oraz Górczyńskiej są niedostępne dla osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi w wózkach. Zostały położone kładki, ale tak nieudolnie, że pokonanie ich jest niemożliwe - napisał do nas Daniel. - Gratulacje dla osoby nadzorującej prace. Chętnie udostępnię wózek, aby pokazała mi, jak mam dostać się na drugą stronę ulicy - dodaje.

Remont torowiska na ulicy Głogowskiej odbywa się pod nadzorem MPK Poznań. Co przewoźnik na to? - Firma realizująca prace na ul. Głogowskiej wykona dodatkowe przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Górczyńską. Wykonawca wystąpił już o wprowadzenie stosownej czasowej organizacji ruchu - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z MPK. - Przekroczenie jezdni w tym miejscu nie będzie wymagało pokonania kładki, co ułatwi przemieszczanie się - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro