Reklama

Rusza remont węzła autostradowego Poznań Zachód! Spore utrudnienia dla kierowców

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Pierwszy etap prac rozpocznie się już 6 sierpnia, a więc w najbliższą niedzielę.

Przed kierowcami regularnie korzystającymi z węzła Poznań Zachód, trudny czas. W ramach pierwszego etapu remontu węzła, na którym krzyżują się autostrada A2 oraz trasy S5 i S11, zamknięte zostaną drogi wjazdowe na autostradę. To oznacza, że kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

- Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni - wyjaśnia Autostrada Wielkopolska. Przygotowania do tej inwestycji ruszą już w środę. Jakie objazdy czekają kierowców przez najbliższe dwa tygodnie? Oto szczegóły:

* Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Warszawy.

* Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Świecka

* Dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy objazd zostanie wytyczony przez węzeł Tarnowo Podgórne, DK 92 do Wrześni następnie wjazd na autostradę na węźle Września lub wcześniej, przez węzeł Kostrzyn (S5) do Węzła Poznań Wschód i dalej wjazd na A2

* Dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (s11) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka objazd zostanie wytyczony przez węzeł Ławica, DW 307 do węzła Buk, na którym można włączyć się do ruchu w kierunku Świecka.

* Dodatkowo, dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) w kierunku Katowic zostanie wytyczony objazd przez węzeł Ławica, następnie ulicami Poznania (Bukowska-Reymonta-Głogowska) do węzła Poznań Komorniki, na którym następuje wjazd na autostradę.

Autostrada Wielkopolska planuje, że prace w ramach pierwszego etapu potrwają dwa tygodnie, a następnie drogowcy przeniosą się na jezdnie zjazdowe z A2. - Prosimy pamiętać, że tempo prac oraz termin ich zakończenia zależą w dużej mierze od sprzyjających warunków atmosferycznych. Opady deszczu, gradu lub inne załamania pogody mogą opóźnić prace - dodaje.

Równocześnie, wykorzystując remont prowadzony przez AW, swoje prace remontowe na łącznicach węzła Poznań Zachód przeprowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro