Reklama
Reklama

Miliony na remonty i nowe mieszkania komunalne. Na jakie inwestycje pójdą?

Darzyborska | fot. ZKZL
Darzyborska | fot. ZKZL

ZKZL uzyskał 22 mln złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak podkreśla Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, dzięki współpracy z BGK w ostatnich latach spółka dostała wiele milionów złotych dofinansowania z Funduszu Dopłat. - To w dużej mierze dzięki tym środkom udało się zrealizować nowe inwestycje przy ul. Hulewiczów i ul. Opolskiej. Pieniądze z Funduszu Dopłat pozwoliły też na modernizację wielu poznańskich kamienic - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Teraz spółka może się pochwalić uzyskaniem 22 mln złotych. - Ponad 13 milionów z tej kwoty zostanie przeznaczonych na modernizację kamienicy przy ul. Garbary 41. Umowa na remont kamienicy została podpisana w tym roku. Warto przypomnieć, że w tym miejscu powstanie aż 15 mieszkań dedykowanych poznańskim seniorom, a na parterze będzie mieścić się Klub Seniora z którego skorzystają mieszkańcy Poznania - dodaje.

Blisko 6 mln złotych z tej puli trafi natomiast na budowę bloku przy Darzyborskiej. Umowę z wykonawcą podpisano w lipcu. - To rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, która docelowo ma liczyć 252 mieszkania. Pozostała suma pieniędzy zostanie przeznaczona na remonty pustostanów. To między innymi dzięki szybkiemu zagospodarowaniu pustostanów z roku na rok zwiększa się liczba mieszkań przekazywanych poznaniakom.

W ostatnich dniach ZKZL pozyskał też 10 mln złotych na realizację inwestycji przy ulicy Nadolnik. - Prace na poznańskich Zawadach rozpoczęły się na początku 2023 roku. W zaplanowanej przez ZKZL przestrzeni do dyspozycji mieszkańców będzie 130 nowych mieszkań. Dodatkowo najemcy będą mogli korzystać z podziemnej hali garażowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro