Reklama
Reklama

Jest zielone światło dla kolejnej obwodnicy w regionie! Wydano ZRID

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Wojewoda wielkopolski w poniedziałek wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy obwodnicy Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12.

Postępowanie w sprawie wydania ZRID rozpoczęło się we wrześniu ubiegłego roku. - Ostatnie niezbędne uzupełnienie dokumentacji inwestor złożył w czwartek, 27 lipca, a zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) zostało podpisane niezwłocznie, bo już w poniedziałek, 31 lipca - wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego prace budowlane mogą się tu rozpocząć choćby w tym tygodniu.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, umowę na zaprojektowanie i budowę 17-kilometrowej obwodnicy podpisano w czerwcu 2021 roku. Powstanie nie tylko jednojezdniowa droga odcinków poszerzana o dodatkowy pas ruchu, ale też węzły drogowe Gostyń na skrzyżowaniu z DW434 i Piaski na skrzyżowaniu z docelową DW434.

Trasa będzie kosztować prawie 250 mln złotych. We wrześniu ubiegłego roku informowano, że obwodnicą kierowcy pojadą w pierwszym kwartale 2025 roku. Dziś obowiązujący termin to lipiec 2025.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro