Reklama
Reklama

Śmiertelne potrącenie człowieka na A2

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Do zdarzenia doszło przed 23.00 w poniedziałek pod Koninem.

Jak wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków, do wypadku doszło około 22.55 na jezdni w kierunku Warszawy, konkretnie na 248 kilometrze trasy, a więc w rejonie miejscowości Osiecza Pierwsza. - Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna wbiegł pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Zginął na miejscu - mówi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały kilka godzin. Dyżurny strażaków wyjaśnia, że najpierw na jezdni w kierunku Świecka doszło do kolizji z udziałem dwóch aut. - Nas do tego zdarzenia nie wzywano, ale była tam policja - mówi. Do potrącenia doszło na drugiej jezdni, w pobliżu miejsca wcześniejszej kolizji.

Radio Poznań podaje, że ofiara to mężczyzna uczestniczący w kolizji. Nie wiadomo jednak, dlaczego znalazł się na drugiej jezdni.

  • Aktualizacja
    wtorek, 1.08.2023 r., godz. 10.56
    Aktualizacja
    wtorek, 1.08.2023 r., godz. 10.56
    Policjanci z Konina wyjaśniają, że ofiara to 42-letni Litwin, który rzeczywiście wcześniej doprowadził do kolizji na A2. Mężczyzna po tym zdarzeniu wyszedł z auta i zaczął iść pasem awaryjnym w kierunku Poznania. Gdy zauważył zbliżającą się ciężarówkę, wszedł pod nadjeżdżający pojazd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro