Reklama
Reklama

Praca na wysokości bez zabezpieczenia przy poznańskim akademiku. Sprawą zainteresuje się PIP

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Nagranie pokazujące niebezpieczne zachowanie pracowników przesłał do nas Czytelnik.

- Tak się pracuje na DS5. BHP na najwyższym światowym poziomie - napisał nasz Czytelnik. Nagranie, na którym widać pracownika stojącego na wysięgniku na wysokości 4 piętra bez żadnego zabezpieczenia, zarejestrował w poniedziałek przed 10.00 przy Domu Studenckim nr 5 Politechniki Poznańskiej.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z uczelnią oraz Państwową Inspekcją Pracy. - Bardzo dziękujemy za przekazane nagranie. Za organizację pracy oraz zabezpieczenie miejsca wykonywania robót trwających na terenie Politechniki Poznańskiej widocznych na nagraniu (zgodnie z umową) odpowiada wykonawca P.H.U. "ROMI-BUD". Inspektor nadzoru inwestorskiego z ramienia naszej uczelni, jako osoba upoważniona w umowie do kontaktu z wykonawcą, natychmiast interweniował w ww. sprawie - wyjaśnia nam Beata Czerkas z Politechniki Poznańskiej.

- W związku z przesłanym nagraniem, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu podejmie czynności kontrolne w przedmiotowej sprawie - informuje natomiast Daria Wojtczak z PIP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro