Reklama
Reklama

Rodzice mieli lecieć z dziećmi do Turcji, skończyli podróż na Ławicy. Byli agresywni, pijani i wulgarni

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Ani dorośli, ani ich dzieci na wakacje nie polecieli.

W sobotę na lotnisku Ławica pojawiła się rodzina z dwójką dzieci, która wybierała się na wakacje do tureckiej Antalyi. Niestety, na wakacje rodzina nie wyleciała. Wobec 43-latki i 45-latka musieli interweniować strażnicy graniczni. Okazało się, że para nie stosowała się do poleceń wydawanych przez załogę, zachowywała się napastliwie zarówno w stosunku do załogi, jak i do innych pasażerów oraz używała wulgarnych słów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W związku z dalszą narastającą agresją i wynikającą z tego możliwością zakłócenia bezpieczeństwa na lotnisku, wobec Polaków zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przebadali parę na zawartość alkoholu. Okazało się, że mieli 1,6 i 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali kobietę i mężczyznę do izby wytrzeźwień.

- Polacy już na lotnisku rozpoczęli huczne "świętowanie" wakacyjnego wyjazdu, choć podróż do Turcji planowali wraz z dwójką swoich dzieci (7 i 10 lat). Dzieci w takiej sytuacji nie miały szans na obiecany wyjazd i zostały przekazane najbliższej rodzinie.

Po wytrzeźwieniu parę ukarano mandatami za naruszenie przepisów porządkowych na pokładzie statku powietrznego w wysokości 500 i 200 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro