Reklama
Reklama

Koniec darmowego parkowania w CH Posnania! Wiemy, od kiedy będą pobierać opłaty za parking

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Daria / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Daria / archiwum

To na pewno zła informacja dla mieszkańców okolicy, którzy... zostawiali tam regularnie swoje auta.

Jak udało nam się ustalić, już w sierpniu klienci centrum handlowego Posnania będą płacić za parkowanie w obiekcie. Decyzja ma zapewnić klientom komfortowe warunki do robienia zakupów. Centrum handlowe liczy, że dzięki wprowadzeniu opłaty z parkingu znikną auta mieszkańców i pracowników okolicznych osiedli i biur, którzy zostawiali tam pojazdy nawet na kilkanaście godzin blokując tym samym miejsca dla klientów obiektu.

Ile będzie kosztować parking? Pierwsze 3 godziny dla klientów będą darmowe, a osoby korzystające z aplikacji Parking Posnania i goście Kina Helios zostawią tu auto bez opłaty na 4 godziny. Każda kolejna godzina będzie kosztować 5 złotych. System działać będzie bezbiletowo, a więc na wjazdach i wyjazdach z parkingu staną szlabany oraz urządzenia do weryfikowania tablic rejestracyjnych.

Co z pracownikami CH Posnania? Będą mogli wykupić abonament na parking. Po 1 abonamencie będzie przysługiwać sklepom do 1000 m2, a po 5 abonamentów sklepom powyżej 1000 m2. Miejsca dla pracowników znajdą się w wyznaczonym miejscu. Koszt jednego abonamentu to 90 zł netto za miesiąc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro