Reklama

Radny o budowie drogi rowerowej na Estkowskiego: piesi zdezorientowani, zagubieni turyści. Wchodzą na jezdnie przez niespójne oznakowanie

fot. Andrzej Rataj FB
fot. Andrzej Rataj FB

Sprawę porusza radny Andrzej Rataj.

Miejski i osiedlowy radny opisał sprawę na Facebooku. - Zwracam uwagę za niewłaściwe oznaczenie komunikacji pieszych w sąsiedztwie budowy drogi rowerowej przy ulicach Estkowskiego - Małe Garbary. Piesi są zdezorientowani mylącym i niespójnym oznaczeniem komunikacji. Działania te prowadzą do sytuacji niebezpiecznych, gdzie nie wiedząc, w którą stronę się udać, piesi poruszają się jezdnią. Na zdjęciu jeden z przykładów zagubionych turystów przy skrzyżowaniu z ul. Szyperską. Szczególnie problematyczne są skrzyżowania z ulicą Garbary / Piaskowa i Szyperską - wyjaśnia Andrzej Rataj. - Uprzejmie proszę odpowiedzialne służby o audyt oznaczeń i doprowadzenie do sytuacji pożądanych pod kątem bezpieczeństwa. Kolejną sprawą pozostają standardy dostępności do przestrzeni publicznej, do których przestrzegania zobowiązały się władze miasta - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

I my zapytaliśmy Poznańskie Inwestycje Miejskie o sytuację pieszych w tym rejonie. - Uprzejmie informujemy, że w rejonie ul. Estkowskiego trwa budowa drogi rowerowej, dlatego też konieczne było wygrodzenie terenu i wprowadzenie zmian dotyczących m.in. tras dla pieszych. Poinformowaliśmy wykonawcę prac o wskazanej przez Państwa sytuacji i zobligowaliśmy do poprawienia oznakowania, by związane z inwestycją niedogodności były możliwie najmniej uciążliwe - wyjaśnia Maja Chłopocka z PIM.

Przypomnijmy, że trwa tu budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego, Wolnica i Solnej. Pierwszy, postający odcinek przebiega wzdłuż Estkowskiego do Działowej. Prace mają się tutaj zakończyć w pierwszym kwartale 2024 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro