Reklama

4 czerwca 1989 - pamiętamy

MUKS Poznań- KKS Olsztyn 52:68 | fot. Elżbieta Skowron
MUKS Poznań- KKS Olsztyn 52:68 | fot. Elżbieta Skowron

20 lat temu odbyły się w Polsce pierwsze po wojnie częściowo wolne wybory. W ich wyniku nasz kraj, jako pierwszy z bloku wschodniego, wyłonił w wyborach przedstawicieli społeczeństwa, którzy uzyskali realny wpływ na sprawowanie władzy. 4 czerwca, odbędą się oficjalne uroczystości związane z obchodami rocznicy.

Poznańskie obchody rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele oo. Dominikanów o godzinie 10.30. Następnie uczestnicy obchodów przeniosą się pod pomnik Czerwca 1956, który znajduje się na pl. Adama Mickiewicza. O 11.45 odbędzie się tam złożenie kwiatów. O 12 na spotkanie udadzą się członkowie komitetów wyborczych KOz terenu Wielkopolski.

O godzinie 20 na Dziedzińcu Różanym CK Zamek odbędzie się koncert otwarty dla mieszkańców Poznania. Na scenie pojawi się Grzegorz Tomczak z zespołem.

Oprócz uroczystości, które odbędą się 4 czerwca, już dziś w naszym mieście ma miejsce szereg imprez towarzyszących. W siedzibie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" o godzinie 12 rozpocznie się promocja albumu fotograficznego (autorstwa Jana Kołodziejskiego) ze zdjęciami dokumentującymi czas czerwcowych wyborów. O 17 chętni będą mogli się spotkać z parlamentarzystami, którzy zostali wybrani 4 czerwca 1989 roku. Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego, przy ul. Wieniawskiego 1.

Dzisiejsze uroczystości zakończy pokaz filmu "W samo południe. Wybory '89" w TVP Poznań. Pojawi się on na antenie około godziny 18.30.

Czy weźmiesz udział w obchodach rocznicy 4. czerwca?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro