Reklama

Ruszają prace na krajowej "jedenastce". Będzie między innymi ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA Poznań

Prace rozpoczną się 1 sierpnia.

Od 1 sierpnia rozpoczną się prace związane z remontem 1,5-kilometrowego odcinka DK11 w Obornikach. "Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień m.in. w zakresie tymczasowej organizacji ruchu, roboty budowlane wykona firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie. Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 2 310 705,97 zł" - informuje Marcin Kucharczak z GDDKiA w Poznaniu. "W ramach remontu odcinka DK11 wykonawca sfrezuje nawierzchnię, przeprowadzi remont cząstkowy nawierzchni, a następnie ułoży warstwy wiążącą i ścieralną nawierzchni. Na koniec wykona oznakowanie poziome" - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Planowane zakończenie robót to koniec września 2023 roku.

Jak zapowiedziano, w związku z prowadzonymi pracami kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowych wyłączeń ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych.

"Apelujemy zatem o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie uwagi na oznakowanie" - dodaje Kucharczyk. "W celu minimalizacji utrudnień planujemy, że prace zasadnicze będą prowadzone od wtorku do czwartku. W poniedziałek i piątek będą wykonywane jedynie prace przygotowawcze i wykończeniowe, bez stałych utrudnień" - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro