Reklama
Reklama

Spotkanie Młodych Lednica: ostatnie przygotowania

fot. Elżbieta Skowron

W siedzibie poznańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów trwają ostatnie przygotowania do XIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica. W tym roku, pierwszy raz w spotkaniu wezmą też udział przedstawiciele innych narodowości. 6 czerwca w Wielkopolsce pojawią się goście z Wielkiej Brytanii, Czech, Litwy, Ukrainy i Niemiec.

Już 13 raz młodzież spotka się na Polach Lednickich, by wspólnie modlić się i pielęgnować swoją wiarę. Oprócz uczestnictwa w nabożeństwach i misteriach młodzi ludzie pierwszy raz zostaną obdarowani prezentami przez organizatorów. Każdy ze 100 tysięcy uczestników otrzyma krzyżyk, brewiarz i specjalną butelkę na wodę święconą.

Organizatorzy apelują o przygotowanie się do całodziennego spotkania. Przede wszystkim należy się dobrze ubrać - mieć ze sobą sweter, kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy chroniące przed słońcemi skarpetki na zmianę. Nie można też zapominać o karimacie i śpiworze. Prognoza pogody na 6 czerwca nie jest optymistyczna - ma być chłodno i może padać deszcz.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwać będzie Lednicka Służba Medyczna, której oddział obecny będzie w każdym sektorze. Na miejscu będzie można zjeść ciepły posiłek, ale trzeba też pamiętać o zabraniu kanapek, wody do picia i gorącej herbaty.

Szczegółowe informacje o możliwości dojazdu na Pola Lednickie, a także plan wydarzeń można znaleźć na www.lednica2000.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro