Reklama
Reklama

Poznańscy aktywiści chcą odwołania Mentzena i Bosaka w Sali Ziemi w Poznaniu. "Nawołują do nienawiści wobec mniejszości"

Krzysztof Bosak przemawiał na pl. Wolności w Poznaniu. 2020 rok. | fot. Przemysław Łukaszyk/archiwum
Krzysztof Bosak przemawiał na pl. Wolności w Poznaniu. 2020 rok. | fot. Przemysław Łukaszyk/archiwum

Prezes "Fundacji Varia Posnania" poinformował o petycji.

Sprzeciwiamy się wykorzystaniu Sali Ziemi, należącej do Międzynarodowych Targów Poznańskich dla celów partii nawołującej wprost do nienawiści wobec wielu grup i mniejszości. Prorosyjskość, hasła bezpośrednio wykluczające część mieszkańców i mieszkanek Rzeczypospolitej Polskiej, a także przemoc słowna to zachowania na, które w Poznaniu- mieście tolerancji się nie godzimy. Spotkanie ma odbyć się 15 września, jest zatem czas aby skutecznie je zatrzymać - poinformował Kacper Nowicki prezes Zarządu Fundacji Varia Posnania.

Członkowie zarządu w petycji zawarli między innymi postulat o tym, że Poznań jest miastem tolerancyjnym, w którym nie ma miejsca na nienawiść wobec LGBT, nienawiść do kobiet, czy prorosyjskość.

To nie pierwszy raz, gdy Poznań stawia opór szkodliwej narracji Sławomira Mentzena. W kwietniu 2022r. po petycji społeczności studenckiej odwołany został jego wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Kilka miesięcy później wydarzenie pt. Piwo z Mentzenem nie odbyło się z uwagi na brak chętnych restauracji do wynajęcia swojej przestrzeni - czytamy w petycji.

Według Fundacji, to zbliżające się wybory są motorem do działania dla wyżej wymienionych polityków, ale - Poznań nie może być miejscem dającym platformę mowie nienawiści - podsumowuje "Varia Posnania".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro