Reklama
Reklama

Kontrolowali wagę małych ciężarówek. Posypały się mandaty

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy WITD z Konina w ciągu kilku godzin wykryli sporo naruszeń.

Kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego odbyła się w Koninie. Tym razem inspektorzy skupili się na pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Szybko okazało się, że wiele z nich waży zdecydowanie za dużo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Poddane kontroli ciężarówki ważyły za dużo od 0,5 t do 1,3 t. Pojazd, którego kierowca wiózł meble, ważył o 1,1 t ponad normę. Kierowca otrzymał 1500 zł mandatu. Inny "meblowóz" był za ciężki o 0,5 t i mandat wyniósł 500 zł. Za dużo borówek w ładowni spowodowało przekroczenie dmc o 1,3 t i wypisanie mandatu na kwotę 1500 zł, a za zbyt ciężki ładunek towarów tekstylnych kierowca otrzymał mandat w wysokości 1000 zł. Dwaj inni kierowcy za przeładowanie swoich pojazdów zostali ukarani mandatami na kwoty 1000 i 500 zł. Wszyscy kierowcy otrzymali zakaz dalszej jazdy do momentu usunięcia naruszeń - podaje WITD.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro