Reklama

Głogowska przy Dworcu Zachodnim przez miesiąc bez sygnalizacji świetlnej. "Szalona decyzja"

fot. Stanisław
fot. Stanisław

W tej sprawie piszą do nas Czytelnicy.

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek rozpoczęły się zasadnicze prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej na ulicy Głogowskiej. W związku z tym trzeba było zdemontować stare światła. - W poniedziałek zdemontowano sygnalizację świetlną na ulicy Głogowskiej na wysokości Dworca Zachodniego. Decyzja szalona biorąc pod uwagę, że ulica ma w tym miejscu 4 pasy i przystanki tramwajowe po środku. Obecnie piesi wbiegają na jezdnie bezpośrednio pod auta spiesząc się na tramwaj lub biegnąc na dworzec. Co ciekawe, kierowcy jadący od strony centrum i Górczyna nie mają żadnej informacji, że dokonano tak poważnej zmiany w ruchu. Czy jest to pierwszy krok do zwężania Głogowskiej dla ruchu samochodowego? Konsekwencją likwidacji sygnalizacji świetlnej w tym miejscu będą wypadki z pieszymi zwłaszcza w okresie imprez targowych na MTP - napisał do nas Stanisław.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nie jest to pierwszy sygnał, jaki dotarł do nas w sprawie tego remontu. O kierowcach jeżdżących tu na pamięć pisaliśmy już we wtorek. Przypomnijmy, że sygnalizacja nie będzie tu działać przez mniej więcej miesiąc - maksymalnie do końca sierpnia. Prace obejmą m.in. wymianę słupów i wysięgników, montaż nowej instalacji, a także wyposażenie sygnalizatorów w urządzenia akustyczne oraz system detekcji pieszych oparty na kamerach termowizyjnych. - Aparatura będzie dostosowywać cykl świateł do natężenia ruchu pieszych - gdy na azylach zgromadzi się wiele osób, sterownik szybciej zapali dla nich światło zielone - informował w ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt remontu to około milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro