Reklama
Reklama

Poznań ma najwięcej dróg rowerowych w regionie. Jest mapa wszystkich wielkopolskich ścieżek!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego w Poznaniu przedstawiło najnowsze dane.

Z opracowania "Wielkopolska Baza Dróg Rowerowych 2023" powstałego na podstawie danych ze wszystkich powiatów w Wielkopolsce wynika, że łączna długość istniejących dróg rowerowych w województwie wynosi 2 883 km. W realizacji pozostają blisko 123 km, a planowanych do wybudowania jest aż 1 841 km dróg rowerowych.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że to właśnie w Poznaniu, stolicy województwa, dróg rowerowych jest najwięcej. To łącznie 268 kilometrów. Drugie miejsce zajmuje Piła z 68 km, a trzecie są Oborniki, w których jest 58 km dróg rowerowych. Co ciekawe, w 18 gminach na terenie Wielkopolski nie ma ani jednego odcinka drogi rowerowej. - Najwięcej kilometrów dróg rowerowych w trakcie realizacji jest w gminie Wierzbinek - 9,3 km, Stęszew - 8,6 km i Kleszczewo - 7,5 km. Najwięcej kilometrów planowanych dróg rowerowych wskazano w gminie Krajenka - 62 km, Blizanów - 58 km i Swarzędz 40 km. W 41 gminach nie ma aktualnie planów rozwoju sieci dróg rowerowych - czytamy w opracowaniu.

Wraz z zakończeniem zbierania danych powstała aplikacja mapowa, która umożliwia zobaczenie istniejących, planowanych oraz obecnie realizowanych dróg rowerowych w województwie. Mapę można zobaczyć TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro