Reklama
Reklama

Te kontrole drogowe mogły zaskoczyć kierowców. Policjanci nie byli sami

fot. KPP Słupca
fot. KPP Słupca

To specjalnie zaplanowane kontrole.

Specjalne kontrole drogowe zostały we wtorek przeprowadzone na terenie powiatu słupeckiego. Kierowców zatrzymywali policjanci w towarzystwie księdza. Były to działania "Ze św. Krzysztofem na drodze" - w dniu patrona kierowców. Jak przekazują policjanci, wszystko po to, aby w inny niż zwykle sposób, dotrzeć do uczestników ruchu i wskazać zagrożenia wynikające z niewłaściwej jazdy samochodem.

"Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z kapelanem ks. Hieronimem Szczepaniakiem prowadzili wspólne działania promujące bezpieczne zachowania na drogach. Funkcjonariusze przekazywali materiały edukacyjne, rozmawiali o błędach, jakie najczęściej popełniają polscy kierowcy, ksiądz wręczał chętnym obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa" - informuje asp. sztab. Marlena Kukawka, oficer prasowy policji w Słupcy.

"Tego samego dnia po południu pod kościołem pw. bł. M.Kozala w Słupcy mundurowi uczestniczyli w święceniu pojazdów. Przyjeżdżającym pod kościół rowerami, motocyklami, czy samochodami wręczano ulotki przypominające przepisy ruchu drogowego, mundurowi wraz z księżmi apelowali o kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro