Reklama
Reklama

Przyszedł na piknik z Morawieckim w koszulce "Je**ć PiS". Interweniował SOP, Tygodnik NIE: "dożywotni szacunek"

fot. Dawid Bela, krotoszynska.pl
fot. Dawid Bela, krotoszynska.pl

O panu Januszu znowu jest głośno.

65-latek pojawił się na sobotnim piknik organizowanym przez PiS w Krotoszynie. Ponownie miał na sobie wymowną koszulkę. Zdjęcie z panem Januszem w roli głównej znalazło się m.in. w galerii z wydarzenia na portalu krotoszynska.pl i wzbudziło ogromne zainteresowanie. Pokazał je także Tygodnik NIE na Twitterze z podpisem "Dożywotni szacunek dla pana, który tak przyszedł na piknik z Morawieckim w Krotoszynie". Pod wpisem pojawiło się prawie 14 tysięcy lajków.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą mężczyzna przyznaje, że ma 27 koszulek z napisem "Je**ć PiS". Jak tłumaczy, na teren pikniku, gdzie przemawiał premier Morawiecki, wszedł podstępem - na koszulkę ubrał koszulę, która przykryła napis. Dopiero na terenie imprezy zdjął wierzchnią warstwę ubrania. Reakcje ludzi były skrajne - wyzywano go od komunistów i ruskich agentów, ale inni robili sobie z nim zdjęcia przyznając, że "ma jaja". Pan Janusz chciał zrobić sobie zdjęcie z premierem, ale mu to uniemożliwiono. Interweniowali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Zasłaniali mężczyznę, który ustawił się za premierem.

Przypomnijmy, że o 65-latku, który od kilku lat regularnie chodzi ubrany w koszulce z napisem "Je**ć PiS" pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas mężczyzna pojawił się na odsłonięciu pomnika Jana Szyszki w Jarocinie, co nie spodobało się części osób uczestniczących w wydarzeniu. Zgłosili sprawę funkcjonariuszom, a ci wylegitymowali mężczyznę. 65-latek myślał, że na legitymowaniu się skończy. Ale kilka tygodni później do jego domu dotarło wezwanie z jarocińskiej policji. W komendzie dowiedział się, że dostanie mandat w wysokości 50 złotych za umieszczenie nieobyczajnego napisu w miejscu publicznym. Mężczyzna go nie przyjął. Podobnie postąpił w przypadku drugiego mandatu - za napis umieszczony na aucie. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który w trybie nakazowym ukarał go karą w wysokości 50 złotych i obciążył kosztami sądowymi w wysokości 80 złotych. 65-latek odwołał się od tego wyroku. Ale to nie pomogło, dostał mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
29.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro