Reklama

Jeden z najbogatszych Wielkopolan sprzedał Chińczykom większościowe udziały w swojej firmie

fot. Jary62 / Google Maps
fot. Jary62 / Google Maps

Paweł Marchewka, szef firmy Techland, poinformował o zmianach.

Paweł Marchewka, pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego szef firmy Techland specjalizującej się w tworzeniu gier (w tym "Dying Light"), należy do najbogatszych Polaków, a w opublikowanym w czerwcu przez Wprost zestawieniu najbardziej majętnych w Polsce zajął 5. miejsce z majątkiem szacowanym na 8,6 mld złotych.

Na początku lipca pisaliśmy, że Ostrowianin inwestuje nie tylko w świat wirtualny. Rozpoczął bowiem modernizację budynku przy ulicy Parczewskiego w Kaliszu, w którym ma się znaleźć hotel (więcej TUTAJ).

W poniedziałek Marchewka poinformował o dużych zmianach w swojej firmie. - Chcę podzielić się z Wami czymś niezwykle ekscytującym, co otworzy nowy rozdział w historii Techlandu. [...] Naszym marzeniem jest przekształcenie Dying Light w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online. Nasza gra RPG akcji osadzona w otwartym świecie fantastycznym nabiera kształtów i zaczyna wyglądać naprawdę wyjątkowo. Mamy zamiar zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby nasza pierwsza nowa marka od prawie dekady sprostała Waszym oczekiwaniom. Czy te marzenia mogą się spełnić? Oczywiście, że tak. Natomiast zdaliśmy sobie sprawę, że te największe, najśmielsze sny mogą stać się rzeczywistością tylko przy współpracy z bratnimi duszami i silnymi partnerami, którzy mają wspólny zamysł, pasję i gotowość do poparcia ich swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Dzisiaj z radością ogłaszam współpracę z Tencent, firmą, która stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Techland - podał w oficjalnym komunikacie.

- Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny - jednocześnie szanując ich metody działania. Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia. Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłość - i że mogę się tym podzielić z Wami.

Choć Marchewka nie podał o jakie udziały chodzi, branżowe media informują, że chiński gigant przejął 67 procent akcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro