Reklama

Kolejna wysoka wygrana w Lotto w Poznaniu. Szczęśliwa kolektura!

fot. Google Street View
fot. Google Street View

W piątek w Poznaniu ktoś wygrał 1,2 mln złotych w Eurojackpot.

W piątek w Polsce padły dwie wygrane w Eurojackpot o tej samej wysokości. Jedna z nich w Poznaniu. - Szczęście pierwszemu z graczy przyniósł poznański punkt LOTTO przy ul. Jana Keplera 1. Pod tym samym adresem 16 lutego 2013 roku padła w Lotto wygrana w wysokości 28 825 110,00 zł. Jest ona do dziś lokalnym rekordem wysokości wygranej. Jak już wiemy, drugi szczęśliwy zakład Eurojackpot został kupiony przez internet na stronie lotto.pl - podaje Totalizator Sportowy.

Wygrana w tym samym punkcie 10 lat temu była sporym wydarzeniem. Do dziś gracz, który wygrał wówczas prawie 29 milionów złotych, znajduje się na liście osób, które wygrały w Lotto największe pieniądze. Obecnie znajduje się na 10. miejscu pod względem wysokości wygranych. Numerem jeden jest wygrana z 2017 roku ze Skrzyszowa. Wówczas wygrano 36,7 mln złotych.

Wygrana sprzed 10 lat z ulicy Keplera 1 nie jest jednak najwyższą w Wielkopolsce. W ubiegłym roku w powiecie krotoszyńskim padła główna wygrana w Eurojackpot w wysokości zawrotnych 213, 5 miliona złotych. To rekord w naszym kraju.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
68.72 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro