Reklama

Inwestor wygrodził teren nad Jeziorem Maltańskim. Ma tu powstać hotel i obiekty rekreacyjne

fot. KaT
fot. KaT

Chodzi o działkę w sąsiedztwie Term Maltańskich.

O tym, że na terenie przy skrzyżowaniu ulic Termalnej i Trockiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Term Maltańskich, może powstać hotel mówi się od co najmniej 10 lat. Wówczas spółka PBG kupiła od Term Maltańskich działkę o powierzchni około 3 hektarów. Planowano tu budowę hotelu sieci Hilton Garden Inn. Zakładano, że obiekt będzie kosztować nawet 60 milionów złotych. W 2012 roku wojewoda wielkopolski zatwierdził nawet projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę. Prace budowlane nigdy jednak nie ruszyły.

Był też inny pomysł na zagospodarowanie terenu - budowa tu kliniki rehabilitacyjno-ortopedycznej. Choć miejscy radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia RM pozytywnie zaopiniowali taki wniosek, pojawił się problem w postaci studium zagospodarowania przestrzennego.

W 2018 roku pomysł budowy hotelu odżył. Minęły jednak kolejne lata i nic się nie wydarzyło. Aż do teraz. W lipcu działkę zaczęto grodzić płotem. Pojawiła się przy niej także tablica informacyjna. Wynika z niej, że inwestorem nie jest tu już PBG, a tajemnicza spółka Malta Apartamenty, z którą trudno się skontaktować. W styczniu 2020 roku jeszcze spółka PBG uzyskała w Urzędzie Miasta pozwolenie na budowę "obiektów kubaturowych związanych z turystyką i rekreacją w tym hotelu wraz z towarzyszącą infrastrukturą (drogi kołowe, ciągi piesze, wewnętrzna instalacja terenowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, wodociągowa, elektroenergetyczna i cieplna)".

Z naszych ustaleń wynika, że inwestor zmienił się w ubiegłym miesiącu. Zawiadomienie o planowanym rozpoczęciu robót budowlanych wpłynęło natomiast do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w styczniu bieżącego roku. - Co istotne, wskazano, że prace ruszą 12 stycznia. Nie oznacza to jednak, że inwestor natychmiast musi przystąpić do prac - mówi nam Paweł Łukaszewski, PINB.

Z uzyskanego pozwolenia na budowę wynika, że przy Termalnej / Trockiej ma powstać kilka budynków o charakterze rekreacyjno-turystycznym, w tym hotel. Czy budowa ruszy w najbliższych tygodniach? Tego nie wiadomo. Obecnie inwestor skupia się na ogrodzeniu działki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro