Reklama
Reklama

Poznań stawia na rowery. W planach nowe trasy rowerowe i kolejna kładka nad Wartą

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Plany rozwoju infrastruktury rowerowej zawarto w nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Jakie inwestycje zaplanowano na kolejne lata w naszym mieście? Sporo może się dziać w kwestii rozwoju infrastruktury dla rowerzystów. - Ciekawie zapowiada się planowane uzupełnienie istniejącego systemu o drogi rowerowe wzdłuż terenów kolejowych. Przykładowo wyznaczanie trasy biegnącej w sąsiedztwie linii kolejowej nr 3 (relacja Warszawa Zachodnia-Kunowice) umożliwi przejazd rowerem po trasie od Antoninka, przez Poznań-Wschód, Poznań-Garbary do Dworca Głównego i dalej przez Górczyn do Junikowa - wyjaśniają urzędnicy.

Rozbudowana ma zostać Wartostrada, a także trasa jezior. Docelowo pozwoli ona na przejazd od Jeziora Kierskiego do Jeziora Maltańskiego. - Ponadto Wartostrada i trasa wzdłuż torów kolejowych linii nr 3, ze względu na możliwość realizacji bezkolizyjnego przebiegu w stosunku do ruchu samochodowego, mogą pełnić rolę autostrad rowerowych - dodają.

Zupełnymi nowościami będą nowe kładki nad Wartą. Budowa tych łączących Berdychowo z Ostrowem Tumskim i Chwaliszewem już się rozpoczyna, ale w planie jest jeszcze jedna kładka. Miałaby ona stanowić przedłużenie ulicy ojca Mariana Żelazka i połączyłaby Willę z osiedlem Piastowskim na Ratajach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro