Reklama
Reklama

Znów będzie się działo na poznańskich targowiskach. Znamy szczegóły!

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

W ramach cyklu "A na targowiskach dzieje się, oj dzieje" na rynku Wildeckim odbędzie się kolejna edycja Food Truck Party. Sporo atrakcji zapowiedziano też podczas Łazarskiego Lata. Nudy nie będzie też na Rynku Jeżyckim.

W sobotę na Rynku Wildeckim w specjalnie przygotowanej na tę okazję przestrzeni na gości będą czekały foodtrucki, strefa chillout. Serwowane będą kulinarne specjały na świeżym powietrzu. Nie zabraknie też muzyki.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

O godzinie 12:00 również na Wildzie rozpocznie się występ dla dzieci przygotowany przez Centrum Uśmiechu i Fruktaki Show. "Poznajemy to, co jemy" to koncert, który oprócz walorów artystycznych niesie za sobą przekaz edukacyjny skierowany do najmłodszych. Od godziny 15:00 do 20:00 na specjalnie oznaczonych straganach z rękodziełem pod zadaszeniem targowiska odbędzie się Targ Sztuk Pięknych. Jest to otwarte, cykliczne wydarzenie umożliwiające obcowanie ze sztuką, rzemiosłem czy muzyką w przestrzeni publicznej. To okazja do obejrzenia i zakupu ciekawych rzeczy dla wszystkich miłośników pracy ręcznej" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Atrakcji nie zabraknie także na Łazarzu. Od godziny 12:30 rozpocznie się "Kiermasz PRL". Później będzie można spędzić czas na warsztatach brydżowych (również w sobotę, o godz. 14:00), posłuchać koncertu Magdy Moyo (godz. 17:00) czy też obejrzeć spektakle przygotowane przez Teatr Fuzja. Pierwszy - "Ćmy" - zaprezentowany zostanie w sobotę o 21:00, drugi "Co w szafie piszczy" rozpocznie niedzielne wydarzenia w samo południe. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

"W ten weekend oprócz atrakcji związanych z Food Truck Party na rynku Wildeckim oraz Łazarskim Latem na mieszkańców Poznania czeka również "Malowanie na straganie" na rynku Jeżyckim. Tam oprócz zajęć kulturalnych będzie można poznać historię rynku" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro