Reklama
Reklama

Miesiąc utrudnień na kolejnym odcinku ulicy w centrum Poznania!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na Głogowskiej.

Obecnie trwa remont torowiska na ulicy Głogowskiej, ale na odcinku pomiędzy Hetmańską i pętlą na Górczynie. Tym razem utrudnienia w ruchu pojawią się na innym odcinku trasy - przy Dworcu Zachodnim. Powód? Przebudowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

- Od kilku dni na obszarze inwestycji trwają prace przygotowawcze, które nie generowały dotąd utrudnień w ruchu. 24 lipca, w poniedziałek, rozpocznie się główny etap robót, polegających na całkowitej wymianie istniejącej sygnalizacji. W związku z tym zostanie ona wyłączona na okres około jednego miesiąca. Ponadto mogą występować utrudnienia w ruchu, związane z prowadzeniem prac przy infrastrukturze podziemnej - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Na znakach umieszczonych w tym rejonie pojawiła się informacja, że prace będą trwać do 31 sierpnia. Prace obejmą m.in. wymianę słupów i wysięgników, montaż nowej instalacji, a także wyposażenie sygnalizatorów w urządzenia akustyczne oraz system detekcji pieszych oparty na kamerach termowizyjnych. - Aparatura będzie dostosowywać cykl świateł do natężenia ruchu pieszych - gdy na azylach zgromadzi się wiele osób, sterownik szybciej zapali dla nich światło zielone - dodaje.

Koszt prac to ponad milion złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro