Reklama

Wzorowe zachowanie mieszkańców doprowadziło do zatrzymania szajki włamywaczy z Warszawy. Jeden próbował uciekać wpław przez Wartę z poligonu Biedrusko

fot. policja
fot. policja

W ubiegłą środę mieszkańcy Ocieszyna w powiecie obornickim uruchomili lawinę, która zakończyła się zatrzymaniem włamywaczy.

O tej sprawie pisaliśmy już na epoznan.pl, ale policja podaje teraz więcej szczegółów. Jak informowaliśmy, jedna z mieszkanek Ocieszyna wróciła do domu i natknęła się w nim na włamywaczy. Zaalarmowała sąsiadów, którzy ruszyli w pościg za sprawcami. Uciekinierzy po drodze uderzyli w inne auto i zgubili tablicę rejestracyjną. Wiadomo było, że to dwóch mężczyzn i kobieta. Gdy dojechali do poligonu w Biedrusku, próbowali się na nim ukryć.

Policjanci z Obornik przyznają, że to dzięki wzorowej postawie mieszkańców i ich zaangażowaniu natychmiast podjęto pościg oraz zorganizowano blokady na drogach. W akcji udział brali niemal wszyscy policjanci z Obornik, a także funkcjonariusze z ościennych jednostek. - Po około 15 minutach zauważono podejrzane auto na terenie poligonu w Biedrusku, gdzie osaczeni sprawcy na widok policjantów porzucili pojazd i zaczęli uciekać - wyjaśniają.

- Na miejscu zatrzymano jedną z osób pozostałe schroniły się w zaroślach. Sprawcy zostali otoczeni i już po kilku minutach namierzono kolejną z osób, która tym razem nie widząc innej możliwości próbowała przepłynąć Wartę, gdzie na brzegu czekali już na niego policjanci. Działania policjantów między innymi przy użyciu drona oraz psa służbowego trwały do późnych godzin nocnych. Ostatni ze sprawców został namierzony przez obornickich policjantów w kolejnym dniu próbując się włamać do domu na terenie sąsiedniej miejscowości - dodają.

Całej trójce pochodzącej z Warszawy postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy działali w warunkach recydywy. Trafili za kraty. - Sprawa jest rozwojowa ze względu na to, że sprawcy swoją przestępczą działalność prowadzili na terenie całego kraju - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro