Reklama
Reklama

Rozpoczął się proces rekrutacyjny na studia wyższe

W poniedziałek ruszyła rekrutacja na studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od kilku już lat czynności rekrutacyjne realizowane są za pośrednictwem drogi elektronicznej pod adresem www.amu.edu.pl.

Jeszcze rok akademicki 2008/2009 się nie zakończył a już rusza rekrutacja na następny. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przygotował około dziesięć tysięcy miejsc na studia stacjonarne oraz dziewięć tysięcy na studia niestacjonarne. Przyszli studenci, spośród całej oferty uniwersyteckiej, będą mogli wybrać również dwa dodatkowe kierunki: Informacja naukowa i Bibliotekoznawstwo na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu oraz Techniczne Zastosowanie Internetu (studia stacjonarne 2 letnie drugiego stopnia) realizowane na Wydziale Fizyki.

Z badań przeprowadzanych co roku na uczelni wynika, ze nadal najpopularniejszym kierunkiem na UAMie jest Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Filologia Polska ze specjalnością Filmoznawstwo, Telewizja i Kultura Medialna oraz Pedagogika ze specjalnością Doradztwo Zawodowe i Personalne.

Najmniejsze zainteresowanie wykazano na studia na kierunkach: Fizyka, Teologia i Ochrona Środowiska.

W tym roku oplata rekrutacyjna na wszystkie kierunki i specjalności wynosi 85. 00 zł.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro