Reklama
Reklama

Kolejne perony w Wielkopolsce zostaną wyremontowane. Za 7,5 mln złotych

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Jak podaje PKP PLK, właśnie podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji i zrealizowanie prac na peronach w Żerkowie i Radlinie. - Przebudowane perony na stacji Żerków i przystanku Radlin zapewnią dogodniejsze warunki podróży na wielkopolskim odcinku linii Oleśnica - Chojnice (nr 281). Pasażerowie wygodniej wsiądą do pociągów m.in. w stronę Gniezna i Wrześni lub Jarocina i Krotoszyna - informują kolejarze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po przeprowadzeniu prac perony będą wyższe. Pojawią się na nich nowe wiaty, ławki i oświetlenie. Nie zabraknie gablot z rozkładem jazdy. - Długie na 150 m platformy będą wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię. Z myślą o osobach niewidomych ułożone zostaną ścieżki naprowadzające z wypukłą, wyczuwalną fakturą. Dogodną drogę na pociąg zapewni nowa nawierzchnia i wygrodzenia na dojściach do peronów, a w Radlinie - dla większego bezpieczeństwa - peron znajdujący się obecnie między torami zmieni lokalizację i powstanie przy torze prowadzącym w stronę Jarocina - dodają.

Wykonawcą będzie firma ZRK DOM. Umowa opiewa na 7,5 mln złotych. Prace mają ruszyć we wrześniu i będą ujęte w rozkładzie jazdy. Na peronach nr 1 roboty potrwają do końca roku, a na sąsiednich do maja przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro