Reklama
Reklama

Od piątku istotne zmiany na remontowanej Warszawskiej. Będą objazdy!

fot. PIM
fot. PIM

Prace postępują.

Trwa remont nawierzchni jezdni ulicy Warszawskiej pomiędzy Św. Michała i Krańcową oraz skrzyżowania z Krańcową. Tym razem roboty toczą się na jezdni północnej. - Drogowcy kończą demontaż krawężników po południowej stronie remontowanej jezdni, a w kolejnych dniach przeniosą się na skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Krańcową. Na 21 lipca zaplanowano rozpoczęcie frezowania starej nawierzchni, która wymagała wymiany i wzmocnienia. Wykonawca nie tylko ułoży na remontowanym odcinku nową nawierzchnię, lecz również zajmie się odtworzeniem chodnika, peronów i zatok autobusowych w nowej nawierzchni oraz wykonaniem opasek z betonowych płyt chodnikowych. W trakcie prac m.in. zostanie wyregulowana wysokość zjazdów, a także chodników w miejscach przejść dla pieszych - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od piątku kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Warszawska / Krańcowa. - Na tym skrzyżowaniu, zwężonym do jednego pasa ruchu do jazdy na wprost oraz drugiego, do skrętu w prawo, kierowcy poruszający się od ronda Śródka w kierunku Swarzędza, nie będą mogli skręcić w lewo. Poprowadzeni zostaną objazdem przez węzeł Antoninek. Jadący ul. Warszawską od Swarzędza w kierunku centrum miasta będą mogli na skrzyżowaniu z ul. Krańcową poruszać się na wprost bądź skręcić w prawo. Skręt w lewo nie będzie możliwy, a kierowcy zostaną poprowadzeni objazdem przez rondo Śródka.

Co z kierowcami poruszającymi się ulicą Krańcową w stronę Warszawskiej? Na skrzyżowaniu będą mogli skręcić wyłącznie w prawo (zarówno jadąc od północy, jak i od południa). Nie można będzie przejechać przez Warszawską na wprost i skręcić w lewo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro