Reklama

Poznań Główny drugim najpopularniejszym dworcem kolejowym w kraju

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Przegrywa tylko z Wrocławiem.

Jak podaje Urząd Transportu Kolejowego, w ubiegłym roku zdecydowanie numerem jeden w Polsce pod względem rocznej wymiany pasażerów był dworzec Wrocław Główny, przez który przewinęło się 26,4 mln osób. Poznań uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 22,06 mln osób w ciągu roku. Trzecie miejsce zajął Kraków z nieco ponad 20 mln pasażerów obsłużonych w ciągu 2022 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z danych UTK wynika, że w ubiegłym roku średnia dobowa wymiana pasażerska na dworcu Poznań Główny wyniosła nieco ponad 60 tysięcy. Co godzinę ze stacji korzystało średnio 17 pociągów, a średnia wymiana pasażerska na jedno zatrzymanie to 150 osób.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2019 roku poznański dworzec kolejowy był tym, na którym rocznie obsługiwano najwięcej pasażerów w Polsce. Było to ponad 22,5 mln pasażerów. Załamanie przyszło w trakcie pandemii. Rok 2020 był pierwszym, w którym Poznań został wyprzedzony przez dworzec we Wrocławiu (Wrocław Główny). I jak widać, taki stan utrzymuje się już od 3 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro